GİZLİLİK POLİTİKASI

Amaç

Maar Akıllı Ev Uygulaması, Asay VAD tarafından geliştirilmiş bir akıllı ev ve otomasyon  sistemi mobil yazılımıdır.

Maar Akıllı Ev Uygulaması konforunuzu sağlamayı amaçlar. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için sizin sağlayacağınız bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

İşbu Gizlilik Protokolünün amacı sizin kullanıcı olarak Maar Akıllı Ev Uygulaması kullanılırken sağladığınız bilgileri nasıl topladığımız ve nasıl kullanıldığımız hakkında bilgi vermektir.

Kişisel veya Hassas Kullanıcı Verileri

Kimliği belirli veya belirlenebilir bir kimseye ait bilgileri ifade eder. Örneğin; kimlik bilgileri, adres bilgileri, e-mail adresi bilgileri, banka hesap bilgileri, kredi kartı bilgileri, kimlik doğrulama bilgileri, telefon rehberi, kişi verileri, mikrofon ve kamera sensörü verileri ve cihaza ilişkin hassas bilgiler vb.

Kişisel veya Hassas Kullanıcı Verilerinin Toplanması

Maar Akıllı Ev Uygulaması, size hizmet sağlayabilmek için oluşturacağınız hesap bilgilerini kullanır. Bu bilgiler, uygulamayı indirdikten sonra sizin tarafınızdan sağlanır.

Maar Akıllı Ev Uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için telefonunuz ile Maar interkom ekranının eşleştirilmesi gereklidir. Eşleştirme işlemi akıllı telefonun kamerasından, Maar ekranın gösterdiği kare kodunun okutulması ile gerçekleştirilir. Kare koddan MAC adresiniz alınır. Sunucu, bu bilgi ile sizin oluşturacağınız bir kullanıcı adı ve şifresi ile başka kullanıcı kaydı ile eşleştirilemeyecek şekilde eşleştirir. Bu işlem sonrasında, cep telefonundaki uygulama ile maar interkom ekranı arasında güvenli iletişim kurulmuş olur.

Kişisel Veya Hassas Kullanıcı Verilerinin Kullanılması

Maar Akıllı Ev Uygulamasını kullandığınız sırada sağlanmış olan kamera görüntüleri ve diğer kişisel ve hassas veriler sunucularımızda depolanmaz, kanunun gerektirdiği zorunlu haller dışında üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Bu kapsamda elde edilen bilgiler ancak uygulamanın amaçlanan şekilde çalışması için kullanılır.

Güvenlik

Sizin tarafınızdan sağlanan bilgilerin güvenliğini sağlamak için genel olarak kabul edilen standartlar takip edilir.

Güvenliğinizin sağlanabilmesinin temin edilmesi amacıyla sizin ev yönetimi komutlarınız haricinde hiçbir komut iletilmez.

 

Güvenli bağlantı sağlanması için, sadece o oturumda kullanılmak üzere sunucumuz ve mobil yazılım arasında bir şifre belirlenir ve bu şifre belirlendikten sonra iletişim de şifrelenmiş olarak gerçekleşir. Bu şekilde verilerinize üçüncü kişilerin erişmesinin önlenmesi ve verilerinizin muhafazasının sağlanması amaçlanır.